New Moon

13. května 2009 v 7:09 |  New Moon-Nový měsíc
New Moon
Příběh 2. dílu z této trilogie začíná 13. zářím, tedy Bellynými narozeninami. Bella chodí s Edwardem už půl roku a jediným jejich problémem je "slepá ulička" (Bella chce, aby jí Edward proměnil v upíra, ale on na to nechce za žádnou cenu přistoupit.). Narozeninová oslava bohužel neproběhne podle plánu, jak už bylo víckrát zmíněno, na Bells se lepí problémy sami. Oslava je nádherně připravena (Alice se nechala unést.), Cullenovi se na ni opravdu těšili (Naposledy slavili v roce 1935.). Bells se při rozbalování dárku řízne do prstu, události pak nabírají rychlý spád. Edward Bells odhodí ve snaze jí ochránit, ona si ale nešťastně pořeže i ruku. Edward si to celé vyčítá, protože jí slíbil, že jí už nikdy nevystaví žádnému nebezpečí. A proto se dva dny po nešťastné oslavě s Bells rozchází. Prosí ji, aby na sebe dávala pozor a ať se nepouští do žádných hloupostí - samozřejmě kvůli Charlieho. Přísahá ji, že už ji nebude nikdy obtěžovat a že to bude, jakoby ho nikdy nepotkala.
Poté co Edward zmizí se Bells pouští do lesa na vlastní pěst, v noci jí najdou a ona tvrdí, že se ztratila. Dostává se do dlouhé deprese a apatie. Spřátelí se s Jacobem Blackem (Jeho táta byl původní majitel náklaďáčku.). Po čase zjistí, že když dělá něco nebezpečného, hlas Edwarda jí nabádá, aby se chovala rozumě. Proto začne hazardovat - např. jezdí na motorce. Rozhodne se, že najde Edwardovu louku, nakonec jí najde s pomocí Jacoba a zažije další zklamání. Louka bez Edwarda nemá žádné kouzlo. Potkává zde starého známého Laurenta, který se za rok vůbec nezměnil a pořád se živí lidmi. Chce Bellu zabít. Bellu zachrání vlkodlaci, kteří se na louce objeví a zaženou Laurenta. Laurent Bells informuje o tom, že se vrátila Victorie, která chce pomstít Jamese (Edward ho zabil na konci prvního dílu, kdy lovil Bells.). Jacob se začne Bells stranit. Bells pátrá, co za tím je. Zjistí, že se Jake baví se skupinou kluků, kterých se dřív bál. Jake už odmítá s Bells kamarádit. Ale pak se Jacob Bells uhádne tajenství, které jí nesmí říct. Je vlkodlak a jediným jeho nepřítelem je upír. Vysvětlí jí, že vlkodlaci chrání lidi před upíru. Bells se dovídá, že zabili Laurenta, ten den, kdy jí chtěl zabít na louce. Charlie ji řekl, že mizí lidé a to má na starost Victoria. Bells se seznamuje s celou smečkou (Sam je vede, Paul, Jared, Embry). Na čas žije "jako" Jakova přítelkyně nebo jí tak všichni berou. Jednou když se Bells zdá den horší než obvykle, rozhodne se skočit z útesu, skoro se utopí, ale naštěstí jí Jacob zachrání. Pak jí Jacob skoro políbí, ale překazí mu to Edwardův hlas, díky kterému Bella ztuhne. Jak ucítí přítomnost upíra. Bella vidí jedno z Cullenových aut, doma najde Alici. Alice původně přijela pomoci Charliemu překonat Bellinu smrt. Charlie jí vypráví, co se dělo s Bellou potom, co Cullenovi odjeli.
Díky nešťastné shodě náhod (Rose oznámí Edwardovi, že je Bella mrtvá a od Jacoba se doví, že je Charlie na pohřbu.) se Edward rozhodne ukončit svůj život. Proto jede do Itálie do krásné Volterry, kde sídlí královská rodina upírů. Bella s Alicí neváhají ani na okamžik a vydávají se Edwarda zachránit. Edward nejdřív žádá, aby ho rada zabila, poté co mu nechtějí vyhovět, vymýšlí plán B, který spočívá v tom, že musí porušit pravidla a rada by ho za to potrestala smrtí. Nakonec se rozhodne v pravé poledne vyjít na slunce. Bella ho na poslední chvíli přesvědčí, že není mrtvá. Královská rodina si je předvolá, Edward nechce dopustit, aby se Belle něco stalo. Předstupují před radu, vyhlídky na život mají v tu chvíli minimální. Aro jim ale znovu nabídne možnost zůstat a přidat se k nim. Edward s Alicí odmítnou. Bella jediná je odolná vůči Edwardovu nadání - čtení myšlenek, proto upíři se zájmem sledují, jestli na ni jejich nadání budou mít nějaký účinek. Bella nereaguje ani na Ara (Vidí veškeré myšlenky, stačí mu dotknout se.) či Jane (Působí bolest jen pomyšlením.). Podle Ara má Bells velký potenciál a byl by ho rád využil, kdyby jí proměnili na upíra. Bella odmítne. Jsou propuštěni poté, co Casiovi slíbí, že se Bella stane upírem (Jinak byl rozhodnut Bellu zabít. Alice je přesvědčí svou vizí. Edward, ale stále nesouhlasí.).
Po návratu do Forks Edward Belle slíbí, že už jí neopustí. Baví se opět o přeměně Belly, ale Edward vymýšlí plány, jak se tomu vyhnout. Proto Bells svolává celou rodinu Cullenů, aby rozhodli, zda z ní bude upír. Kromě Edwarda a Rose jsou všichni PRO. S Carlislem se Bella domluví, že jí promění poté, co odmaturuje a odstěhuje se od Charlieho. Edward nabízí Bells, že jí promění sám, ale má jednu podmínku a to že si ho musí vzít. S tím Bells váhá.
V epilogu - Objevuje se Jacob, aby připomněl Edwardovi dohodu upírů a vlkodlaků, že příměří padne, pokud upír člověka jen kousne, tím jsou prozrazeny další problémy.
Když se Bella nestane upírem, zabijí ji Volturrovi. Když ano, půjdou po ní a její nové rodině vlkodlaci. A ještě pořád je ve hře Victoria.


Oficiální obal ♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kalley Kalley | Web | 13. května 2009 v 7:10 | Reagovat

pekny blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama