Květen 2009


anketa v People magazine

28. května 2009 v 7:14 Novinky
Objevila se novinka, která se týká ankety v People magazine.Kristen byla jmenovaná jednou ze 100 nejkrásnějších lidí na světě. V anketě se umístil i její kolega z Twilight Robert Pattinson. Bylo u nich napsané:

Pravděpodobně není žádným překvapením pro všechny Twilightery, že filmové hvězdy Robert Pattinson a Kristen Stewart se objevily v seznamu People's annual 100 Most Beautiful List.Kniha Rozbřesk

27. května 2009 v 18:20 Breaking Dawn-Rozbřesk
Obálka: RozbřeskRozbřesk - anotace
Čtvrtý díl celosvětově úspěšné romaticko-hororové ságy, jejíž první díl Stmívání se již dočkal filmového zpracování.
Být bezvýhradně a neodvolatelně zamilovaná do upíra je pro Bellu Swanovou splněným snem a zároveň noční můrou, jež se nebezpečně proplétá s realitou. Bellu, zmítanou prudkou vášní k upírovi Edwardu Cullenovi a zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi, čeká bouřlivý rok plný pokušení a ztrát. V něm se musí s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky. Budou vlákna Bellina života - objevená ve STMÍVÁNÍ a poté roztřepená a potrhaná v NOVÉM MĚSÍCI a ZATMĚNÍ - zničena v okamžiku, kdy se zdá, že se opět zahojí a spojí dohromady?

Kniha Zatmění

27. května 2009 v 18:19 Eclipse-Zatmění
Obálka: ZatměníZatmění - anotace
Třetí díl romantické čtyřdílné ságy s prvky fantasy a hororu. Isabella se stěhuje k otci do městečka Forks ve státě Washington. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Později však do Isabellina života vstoupí také Jacob, chlapec s vlkodlačími předky. Vlkodlaci a upíři jsou však nesmiřitelní nepřátelé a Edward s Jacobem toto nepřátelství nedokáží odložit ani z náklonnosti k Isabelle. A tak se Isabella musí mezi nimi rozhodnout…

Kniha Nový měsíc

27. května 2009 v 18:19 New Moon-Nový měsíc
Obálka: Nový měsícNový měsíc - anotace
Pro Bellu Swanovou je jedna věc důležitější než sám život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. Edward a Bella si uvědomují, že jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé a že jejich potíže vlastně teprve začínají… Statisíce čtenářů na celém světě uchvátil v roce 2005 bestseller Stephenie Meyerové Stmívání. V pokračování nazvaném Nový měsíc autorka dodává další neodolatelnou kombinaci milostného příběhu a napětí s fantastickou zápletkou. Tato vášnivá, strhující a hluboce dojemná upírská milostná sága míří k literární nesmrtelnosti.

Kniha Stmívání

27. května 2009 v 18:18 Twilight-Stmívání
Obálka: StmíváníStmívání - anotace
První díl upírské milostné ságy, která se stala světovým bestsellerem. Isabella Swanová se stěhuje do Forks, městečka ve státě Washington, kde neustále prší. Zdá se jí, že na světě neexistuje nudnější a beznadějnější místo - až dokud nepotká tajuplného a přitažlivého Edwarda Cullena, který doslova obrátí její život vzhůru nohama. Do Isabellina příjezdu Edward úspěšně tajil před obyvateli městečka svou upírskou osobnost. Ale nikdo není v bezpečí, zvláště Isabella, člověk, který je Edwardovi nejdražší. Milenci však balancují na ostří nože - mezi touhou a hrozným nebezpečím. Stmívání je první díl celosvětově úspěšné romaticko-hororové ságy, která se v letošním roce dočká také filmového zpracování. Kromě prvního dílu vyšel také druhý díl (Nový Měsíc) a třetí díl (Zatmění).

Rachelle Lefevre

26. května 2009 v 16:49 Rachelle Lefevre-Victoria
Věk. 30 let
Povolání: herečka
Rodné jméno: Rachelle Marie Lefevre
Národnost: kanadská

Datum narození, místo:
1.2.1979, Montreal, Quebec
Znamení: Vodnář

Rachelle Marie Lefevre se narodila 1 února 1979 v Montrealu, Québecu, v Kanadě. Výška: 168cm
Její otec je učitel angličtiny a její matka je psycholog. Oba mluví Anglicky a Francouzsky. Studovala výtvarná umění v Dawson's College, divadlo For Two Summers ve Walnut Hill škole v Natick's, Massachusetts a promovala v Education a Literature v McGills Universite.
Jakmile dokončila školu rozhodovala se mezi dalším studiem, a nebo herectvím. Šla za svým snem. Poprvé dostala roli v roce 1999 ve filmu Legenda Sleepy Hollow jako Katrina Van Tassle. Poté na čtyři roky zmizela lidem z očí a v roce 2003 se objevila, jako Gregoria ve filmu Lásce neutečeš. Hned za dva roky si zahrála ve filmu Pod Hladinou, jako Carlin Leander. A nyní hraje Viktorii v americkém filmu Twilinght-Stmívání.

Stephenie Meyer - info

25. května 2009 v 7:02 Stephenie Meyer
Stephanie Meyer se představuje..

Obrazek

Narodila jsem se v Connecticutu v roce 1973 během tamního krátkého pobytu mé rodiny, jinak žijící na západě Spojených států. Když mi byly čtyři, usadila se moje rodina ve Phoenixu, kde jsem vyrůstala se svými pěti sourozenci (Emily, Heidi, Jacobem, Paulem a Sethem), a se psem - Orlem.
Střední školu jsem studovala v Scottsdale v Arizoně. Bylo to místo, kde každou chvíli dívky přišly s novými nosy a na parkovišti studentů stály Porche. Oficiálně prohlašuji, že mám nos svůj a auto jsem dostala až ve dvaceti letech! Náš fotbalový tým byl známý po celém státě (měl nejvyšší průměr GPA). Získal ocenění "National Merit Scholarship", které jsem využila, abych si zaplatila cestu na Brigham Young University v Provo (stát Utah). Na seznamu nejvíce "pařících" škol v zemi, končila zaručeně poslední. Studovala jsem angličtinu, ale více jsem se zaměřila na literaturu než na tvůrčí psaní; hlavně proto, že jsem čtení knih nepovažovala za práci. Během svých vysokoškolských let jsem slyšela mnoho sprostých vtipů na budoucí povolání "angličtinářů". Všem lidem, co tyto vtipy dělali teď vzkazuji: "HA, HA" (jako jsem kdysi slyšela Nelsona Muntze).


Svého muže, Pancha (jeho skutečné jméno je Christian, ale nikdo mu tak neříká), jsem potkala, když mi byly čtyři roky, ale tenkrát mezi námi žádná láska nebyla. I když jsme se vídali jednou týdně v kostele, nemůžu si vybavit příležitost, že bychom se víc než pozdravili a zamávali si, nebo si dokonce vyměnili pár slov. To bylo možná to nejlepší, protože když jsme se dostali k vyměňování slov (16 let po našem prvním setkání), trvalo to jenom devět měsíců od prvního "ahoj" ke svatbě..
Jsme manželé už deset a půl roku a máme tři krásné, geniální a úžasné kluky, kteří mi často připadají, jako když se vysype vak se šimpanzi. Gabovi je osm, Sethovi pět a Elimu jsou tři. Když jsem začala s kariérou spisovatelky, byli všichni o dva roky mladší. A když se podívám zpátky, netuším jak jsem mohla zvládnout dělat tolik věcí najednou...
Moji oblíbení autoři (největší ovlivňovatelé): Orson Scott Card, Jane Austen, William Shakespeare, Maeve Binchy, Charlotte Bronte, Daphne DuMaurier, L. M. Montgomery, Louisa May Alcott, Eva Ibbotson, William Goldman, Douglas Adams, Janet Evanovich,...

Nedokážu psát bez hudby a moje největší múza je kapela Muse (v překladu Múza), což je celkem ironické. Moje další oblíbené zdroje inspirací jsou Linkin Park, My Chemical Romance, Coldplay, The All American Rejects, Travis, The Strokes, Brand New, U2, Kasabian, Jimmy Eat World a Weezer.
Stephanie Meyerová absolvovala na "Brigham Young University" s bakalářským titulem z angličtiny.
Nyní žije se svým manželem Panchem a třemi syny Gabem, Sethem a Elim ve Phoenixu (Arizona).
Po vydání jejího prvního románu "Twilight" ji knihkupci vybrali jako jednu z nejslibnějších literátů za rok 2005.

Bellin nevlastní otec

25. května 2009 v 7:01 Kristen Stewart-Bella Swan
Obrazek
Phil Dwyer

Jméno: Phil Dwyer
Datum narození: 197? (je mladší než Renée)
Trvalé bydliště: Jacksonville (Florida)
Záliby: Renée, sportování, hudba
Povolání: profesionální sportovec

Bellin táta

25. května 2009 v 7:00 Kristen Stewart-Bella Swan
Obrazek
Charlie Swan

Jméno: Charlie Swan
Datum narození: 1964
Trvalé bydliště: Forks (Washington)
Záliby: dcera Bella, rybaření
Povolání: Policejní náčelník

Bellina máma

25. května 2009 v 7:00 Kristen Stewart-Bella Swan
Obrazek
Renée Dwyer

Jméno: Renée Dwyer - Swan
Datum narození: 1968
Trvalé bydliště: Jacksonville (Florida)
Záliby: dcera Isabella, manžel Phil, hra na klavír, všechno umění
Povolání: matka, volnomyšlenkářka

Upír Heidi

25. května 2009 v 6:53 Upíři
Obrazek
Heidi
Jméno: Heidi
Datum narození: neznámé
Trvalé bydliště: Volterra (Itálie)
Záliby: Být návnada
Povolání: Lovec, upír

Upír Alec

25. května 2009 v 6:52 Upíři
Obrazek
Alec
Jméno: Alec
Datum narození: stejné jako Jane
Trvalé bydliště: Volterra (Itálie)
Záliby: Jane a různé drobnůstky
Povolání: Královský ochránce, upír

Upír Jane

25. května 2009 v 6:52 Upíři
Obrazek
Jane
Jméno: Jane
Datum narození: už tomu nějaký pátek je..
Trvalé bydliště: Volterra (Itálie)
Záliby: Být nejlepší, nejoblíbenější a nejobávanější ze všech
Povolání: Vykonavatelka trestů, upír